בחירת צלם לחתונה – המדריך

בין שלל המשימות והמטלות שמזמנים לנו ארגוני החתונה, אחד הדברים החשובים שעלינו להחליט לגביהם הוא בחירת הצלם. התפקיד שמוטל על כתפיו של הצלם, כמי שיקבע כיצד תראה המזכרת מהיום המאושר בחייכם, הוא חשוב מאין כמוהו – ולכן כדאי מאוד לבחור אותו בקפידה. מהם הדברים שחשוב לבדוק לפני שמחליטים מי יהיה בר המזל שינציח את יום החתונה שלכם?

סגנון

לפני שאנו בודקים אספקטים אחרים, הדבר הראשון ממנו נתרשם יהיה סגנון הצילום של הצלם. לכן, בטרם הגיעכם לפגישה כדאי להתרשם מעבודות מקבילות באתר האינטרנט של הצלם ולראות האם אתם מתחברים לסגנון. אם הוא מצא חן בעיניכם, זה הזמן להגיע לפגישה ולהתרשם מהאלבומים הפיזיים המוצבים כדוגמאות בסטודיו שלו וגם, כמובן, מהצלם עצמו.
לכל צלם הסגנון האישי שלו והאופן שבו הוא מעביר את התחושות הסובייקטיביות שלו, כפי שהן מועברות דרך עדשת המצלמה. סגנונות הצילום הבולטים בז'אנר צילום האירועים מתחלקים לשניים עיקריים: צילום מבוים וצילום תיעודי. בצילום מבוים, יעמיד אתכם הצלם בפוזיציה מסוימת, יבקש מכם להסתכל לכיוון מסוים ולמעשה יביים אתכם כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. ישנם זוגות רבים שרואים בכך יתרון, כיוון שהם לא מרגישים טבעיים מול המצלמה וכשצלם מנחה אותם בדיוק מה לעשות – זה מרגיע אותם. מול סגנון צילום זה, נוכל למצוא את ההיפך הגמור – הצילום התעודי. בסגנון זה, הצלם תופס רגעים קטנים וספונטניים ממהלך היום – ההתארגנות, הצילומים, קבלת הפנים. הרגעים הללו, בסופו של דבר, מעבירים חוויה וסיפור שכיף להיזכר בהם אחר כך.

המלצות

הדבר החשוב ביותר דרכו נוכל לבחון האם עומד לפנינו אדם מקצועי ומהימן, הוא להבין כיצד הוא התנהל לפני שאנחנו הגענו אל עולמו – את הדבר הזה נוכל לברר מול המלצות של זוגות קודמים. את הפידבקים מזוגות אחרים, נוכל לקבל על ידי הקלדת שמו של הצלם באינטרנט או שנבקש ממנו לשוחח עם זוגות אחרים שצילם את חתונתם. כדאי לשים לב לפרמטרים הבאים: האם הם מספרים שהצלם סבלני ואדיב? האם היו תקלות מיוחדות? אם כן, כיצד התמודד איתם? האם החוויה הכללית שלהם חיובית? ועוד. ככל שתקבלו יותר אינפורמציה, כך תהיה לכם תמונה רחבה יותר של הצלם מולו אתם עומדים.

כימיה

גם הצלם הטוב ביותר עלי אדמות חייב להיות בעל יחסי אנוש מצוינים. זהו מרכיב חשוב לא פחות מאשר הסגנון שלו, המחיר שהוא מציע או הציוד בו הוא משתמש. אך למרות שהתנהגות אדיבה ויחסי אנוש טובים הם תנאי סף לכל איש מקצוע העובד מול אנשים (במיוחד כאלה שעומדים על סף חתונה…), מידת ההצלחה המשותפת שלכם תלויה בעיקר בכימיה השוררת ביניכם. זאת אומרת, שיכול להיות איש מקצוע אדיב מאין כמוהו, אך עדיין תרגישו ש'זה לא זה', לעיתים בלי לדעת להסביר מדוע – וזה ממש בסדר. זכרו, צלם החתונה שלכם מבלה איתכם כמעט לאורך כל יום החתונה, וביום בו ההתרגשות שלכם גם ככה מרקיעה שחקים, חשוב מאוד שתבחרו באדם שאתם יודעים שתוכלו להסתדר איתו על הצד הטוב ביותר.

ציוד מקצועי

נכון, אתם לא צלמים, וודאי לא תוכלו להבחין האם מצלמה מסוימת טובה יותר מאחרת. אך למרות זאת, נסו להבין האם בפגישת ההיכרות איתכם, הצלם מספר לכם על הציוד בו הוא משתמש כדי להשיג את התוצאות הרצויות. הרי צילום בחורף אינו דומה לצילום בקיץ, והאור הטבעי של היום מצריך ציוד שונה מזה שדרוש לצילומים בשקיעה – בדקו שלצלם שלכם יש את הציוד הנדרש לכל מצב. תוכלו להתרשם גם מהתוצר הסופי – כשאתם בוחנים את אלבומי החתונה השונים שנמצאים בסטודיו של הצלם, בדקו האם התאורה מותאמת לתנאים (למשל, שהמצולמים לא "שרופים" ובהירים מדי), האם תמונות המצולמות תוך כדי תנועה נראות טבעיות והאם התמונות חדות מספיק.

פרטים נלווים

דברים נוספים שעליכם לברר טרם קבלת ההחלטה, הם מה אתם מקבלים מלבד הצילום עצמו, מה כלול בעסקה ומה כרוך בתוספת תשלום. בדקו כמה צלמים יהיו איתכם ביום החתונה, באילו שעות הם מגיעים, כמה אלבומים כלולים בעסקה ובאשר לצילום הוידאו – האם אתם משלמים על עריכת קליפ היילייט בסיסית, או גם עריכת סרט וידאו מלא. כמו כן, וודאו כי הצלם איתו נפגשתם הוא זה שגם יהיה איתכם ביום החתונה. הדברים הללו הם ה'קטנות' שעשויות להפוך למפח נפש לא קטן בהמשך, לכן חשוב לשים לב על מה חותמים.

מרגע שהחלטתם מי יהיה צלם החתונה שלכם, כל שנותר לכם לעשות הוא להיות הכי יפים

ומאושרים שאפשר ולחייך חיוך גדול.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

טיפים לחתונת חורף

טיפים לחתונת חורף כל זמן שתהיה אהבה – יהיו גם חתונות. גם בערב בו מתקיים משחק כדורגל חשוב, מגיע אמן מחו"ל ובכל מזג אוויר –

קרא עוד »

תגובה אחת

  1. אייל גונן הגב

    מחפש לחתונת בת שלי

השארת תגובה