לחוצים לקראת החתונה? כך תעברו זאת בשלום

לחוצים לקראת החתונה? כך תעברו זאת בשלום

אמרת לו כן (או הוא לך) ואתם מאוהבים מתמיד, ומה מסב אושר גדול יותר מאשר לציין את המאורע החגיגי ברוב הוד והדר, עם בני משפחה, חברים, שמלה לבנה והרבה אלכוהול? ובכן, מסתבר שהדרך אל החתונה עשויה להיות רצופה, עבור רבים מהזוגות הטריים, בלא מעט מתח הנובע כתוצאה מההתרגשות הגדולה והרצון שהכל יהיה בדיוק כפי שחלמתם עליו. איך עוברים את המהמורות בשלום? הנה מדריך שיביא אתכם כמה שיותר רעננים ואוהבים אל היום המאושר בחייכם:

פרופורציות!

העצה החשובה ביותר ואולי גם הקשה ביותר: קחו את הכל בפרופורציות. אנחנו יודעים, קל להגיד, קשה ליישם, ובאמצע ויכוח על "האם צבע המפיות חייב לתאום את עיצוב החופה", גם הזוג האוהב ביותר עשוי לצאת מהכלים. קחו אוויר, חשבו שוב על הדברים, ואולי תגלו שסך הכל שניכם צודקים, ורק צריך לגלות את הדרך בה תצליחו להגיע לעמק השווה. אל תקריבו את האהבה ואת הזוגיות שלכם על מזבח ההחלטות החשובות לקראת החתונה. הסירו דאגה מליבכם – צלם מעולה, אוכל טוב, עיצוב יפיפה ו DJ מהשורה הראשונה, כולם יהיו שם ביום החתונה שלכם – השאלה היא רק, איך אתם תגיעו ליום הזה ובאילו אנרגיות.

אמא לא יודעת הכל…

החתונה מיועדת בראש ובראשונה לכם, אבל היא חשובה לא פחות גם למשפחה שלכם. ההורים שלכם מפנטזים על היום הזה מהרגע שנולדתם, האחים שלכם מתאימים את הגרדרובה שלהם כבר חודשים והחתונה הזו, שהיא חגיגת האהבה של שניכם, כבר מזמן הפכה להיות אירוע משפחתי משותף. כל זה חיובי וטוב וגורם להרבה שמחה במשפחה, אך לצד כל זה, עליכם ללמוד להניח את הגבול במקום הנוח לכם. אמא חולמת על סבב ריקודים מסורתי בתחילת החתונה אבל זה ממש לא מתאים לכם? אבא מתעקש על אולם אירועים קרוב לבית? האחים שלכם רוצים להביא את כל השכבה לחתונה? עצרו רגע. לפני שאתם מנסים לרצות את כולם, חשבו גם מה מתאים לכם. אין זה אומר, כמובן, שהם לא באים בחשבון או לא חשובים, אבל לעיתים בניסיון לרצות או לגשר על פערים – הדבר בא אך ורק על חשבונכם. אם מדובר בסוגיה לא קריטית עבורכם – מצוין, אבל אם אתם מרגישים מתוסכלים כי אתם לא מסוגלים לסרב, נסו לומר את הדברים בפתיחות ובכנות, וגם לנמק. ההורים שלכם רוצים להיות חלק מהשמחה שלכם, אל תקחו את זה מהם. אם תסבירו את השיקולים שלכם בנחת ומתוך כבוד – רוב הסיכויים שהם יבינו אתכם, ואף יעריכו את הניסיון לכלול אותם.

כנות.

ואם בכנות עסקינן, אז העצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכם לחיים בכלל ולקראת החתונה בפרט היא: דברו אחד עם השני על דברים שמציקים לכם. תקופת החתונה טומנת בחובה כל כך הרבה הזדמנויות לחוסר הבנה ולחוסר תקשורת, ואם לא תלמדו לומר את מה שמפריע לכם – הדברים הללו לא יפתרו. אם את מרגישה שבעלך לעתיד משתף את אמא שלו בתכניות שלכם באופן מוגזם, או אם אתה מרגיש שהיא מתעקשת על הוצאות לא הכרחיות (וגם להיפך כמובן..) – אמרו זאת אחד לשניה. אמרו זאת בנחת, מתוך אהבה, רצון לשתף ובעיקר מתוך מטרה לתקן ולשנות, ולא להתנגח ולריב. כששומרים דברים בבטן, מניסיון, הם לא נעלמים, אלא להיפך – הם תופחים למימדים לא פרופורציונליים (והרי אמרנו שלא יזיקו לנו פרופורציות, זוכרים?) ומשפיעים גם על אספקטים אחרים ביחסים שלכם.   

אל תיבהלו!

גם אם הטונים נעשים צורמים, הויכוחים לא נגמרים ונדמה שאתם לא מצליחים להגיע לעמק השווה – אל תיבהלו. זוגות רבים חווים תסכול כתוצאה ממריבות וקשיים בתקשורת המתרחשים לקראת החתונה ומניחים שכך יראו החיים שלהם מעתה ועד הנצח. ובכן, החדשות הטובות הן שזו רק תקופה חולפת. תנו לעצמכם קצת קרדיט – אתם מצויים בעיצומם של חודשים שתובעים מכם הוצאות כבדות והחלטות רבות ואת כולן צריך לעשות תוך פרק זמן קצר יחסית, ובאופן משותף לשניכם. זו מעמסה שעבור זוגות רבים היא לא פשוטה כלל, מאחר והם מעודם לא נאלצו להתמודד עם עומס כזה. פעמים רבות כבר ביום שלאחר החתונה מרגישים אחרת ומתחילים ליהנות.

חלוקת עבודה…

הדרך הטובה ביותר להבטיח שרשימת המטלות שלכם לקראת החתונה תלך ותצטמק היא על ידי חלוקת עבודה הגיונית. כיום יש אפליקציות רבות המסייעות לארגן את כל האספקטים בחתונה, לפי סדר פנימי הגיוני. ממש כמו בעבודה, ברגע שיהיה לכם סדר בראש תדעו להתארגן בצורה נינוחה הרבה יותר וכתוצאה מכך, באופן טבעי, הרבה לחץ ירד. אם נוח לכם יותר, אתם יכולים לערוך את החלוקה כך שלכל אחד מבני הזוג תהיה אחריות על פרטים מסויימים מתוך הרשימה ובכך לחסוך זמן יקר (ובינינו – גם חילוקי דעות..).

עשו דברים יחד 🙂

כולנו זקוקים מדי פעם לתזכורת לכך שאנחנו אוהבים, והדבר חשוב אפילו יותר בתקופה של טרום החתונה. זוגות רבים נשאבים אל תוך קדחת התכנונים ופתאום מוצאים שזה הפך להיות כמעט נושא השיחה היחיד שלהם. התכנונים רבים ושואבים מכם אנרגיה וזמן יקר, אין ספק. אבל כדי לגרום לכל זה להצליח ולעבור בכיף תנו לעצמכם מדי פעם תזכורות לאהבה שלכם. צאו לטיול קטן, ערכו פיקניק בשעת בין הערביים, לכו לסרט יחד או למסעדה טובה, להופעה פורקת אנרגיות או לכל פעילות שאתם נהנים לעשות יחד, והיזכרו למה כל הכאב ראש הזה (אם הוא נתפס עבורכם ככאב ראש, כמובן..) שווה את זה.
חגיגת האהבה שלכם קרובה מתמיד, ואיתה יגיעו גם לא מעט רגעי אושר, התרגשות ושמחה גדולה על כך שזכיתם זה בזה. עזרו אחד לשני לצלוח את התקופה הלחוצה בשלום, ותהנו מכל רגע. עבדתם קשה כדי להגיע לשם.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

השארת תגובה