TTD – להנות ולחגוג אהבה

חודשים של הכנות מתנקזים אל תוך רגע אחד, יחיד ומיוחד, בו הכלה תלבש את השמלה הלבנה שלה, החתן יחנוט את עצמו בחליפה ושניהם יצעדו יחדיו אל עבר עתיד מזהיר ומבטיח.

ומה יותר מתאים מלקחת את כל ההכנות, להוציא לעברם עבר משולשת ולהרוס את שמלת הכלה בסוף החתונה? אם תשאלו את האמריקאים, הם יגידו לכם שאין טקס מתאים ומשחרר יותר מזה.טראש דה דרס, או 'להרוס את השמלה' בתרגום חופשי, הוא קונספט צילומי שכבש בסערה את קהילת הכלות הבינלאומית, וגרם לכלות רבות להחריב את שמלתן בכל מיני דרכים יצירתיות: אחת בחרה לשרוף אותה, השניה להתפלש איתה בבוץ והשלישית להיכנס עם השמלה לים – כל הדרכים כשרות, העיקר שבסופו של דבר השמלה תהיה מרוטשת והרוסה. אה, וגם שכל התהליך יתועד ויצולם.
עם השנים, החליפו הנשים את שמלת הכלה המקורית שלהן בשמלה שהן רכשו מהאינטרנט בעלות נמוכה, וכך כל העסק הפך מסתם כיפי לממש ממש כיפי – גם עלות נמוכה, גם תמונות משגעות וגם הזדמנות לצאת מהשגרה ומהכנות החתונה המשמימות. כשהטרנד הזה הגיע לישראל, בחרו תושבות הארץ לקיים אותו דווקא לפני החתונה – וזה כבר ממש גאוני. למה? מיד נגלה לכם:

 

יום שטוף אהבה (צילום: Michael Photography)
1.כי אתם מקבלים הפוגה בין ההכנות המלחיצות
זה לא סוד שארגוני החתונה יכולים להוציא גם את הזוג השליו והרגוע ביותר מהכלים. ההכנות מלחיצות, ההחלטות שצריכים לקבל גוררות הוצאות כבדות והלו"ז, בדרך כלל, צפוף. בין כל ההכנות, לפעמים אנחנו שוכחים לשם מה התכנסנו – חגיגת האהבה המשותפת שלנו – וטובעים בתוך ים המטלות. בדיוק בשביל זה כדאי לעשות צילומי זוגיות מקדימים. באווירה הכי משוחררת שיש אתם יכולים להתפרע, להיות אתם ולחגוג את האהבה שלכם יחד. למשך יום אחד אתם שוכחים את כל משימות החתונה, ומתרכזים רק באהבה שלכם זה לזה ובחיבור ביניכם. הצילומים בכלל לא חייבים להיגמר בהריסת השמלה, אלא שבניגוד לצילומי החתונה המהודקים, כאן אתם יכולים להצטלם בלוקיישנים מופרעים, מבלי שיהיה לכם אכפת אם השמלה תתלכלך או האיפור מעט יהרס – כל הרעיון הוא להשתחרר, לצאת מהשגרה וליהנות יחד.
2.כי זה מקרב בין הצלם לבין הזוג
הצלם הולך להיות החבר הכי טוב שלכם ביום החתונה. אתם מבלים מספר שעות לא מבוטל יחד, ולכן חשוב מאוד שתבחרו מישהו שאתם מרגישים שיש לכם כימיה איתו, שמבין אתכם ושיהיה לכם איתו נעים בשעות הארוכות של יום החתונה. הזדמנות מצוינת להפוך את הצלם מסתם מישהו שאחראי על הזכרונות הכי חשובים לכם לחבר של ממש הוא להיפגש איתו לסשן צילומים לפני החתונה. צילומי הטראש הם בעיקר זמן שבו אתם יכולים להצטלם מתוך שחרור ואווירה טובה, ולכן הם גם הזדמנות נהדרת לקרבה ביניכם לבין הצלם, מה שבסופו של דבר גורם לכם להגיע ליום החתונה כשהצלם הוא ממש חבר שלכם.

 

לא לשכוח זר פרחים לדוגי (צילום: Michael Photography)
3. כי יש לכם זמן להתפרע
ביום החתונה יש לו"ז מסודר, מהודק ומאורגן. אין בו מקום לטעויות גדולות ולכן הכל חייב לתקתק. האיפור, השיער, הצילומים ושעת קבלת הפנים נקבעים מראש ולצלם ולזוג אין טווח תמרון נרחב. בסוף החתונה, הזוג הנרגש בד"כ עייף (אך מרוצה) וזוהי לא השעה הפורה ביותר להתחיל בסשן צילומים נוסף. בצילומי הטראש אנו מייחדים כמה שעות במיוחד בשביל הצילומים. בלי הלחץ של יום החתונה, אתם מגיעים רגועים ובמטרה ליהנות, והתוצאה? הצלם, אתם והלוקיישן הנבחר מתפרעים יחד ויוצאים בסופו עם סט תמונות שיגרום לכם לחייך כשתראו אותו – גם שנים ארוכות אחר כך.
4. פרומו ליום הגדול
צילומי הטראש הם מעין פרומו לצילומי החתונה. כצילומים מקדימים, אתם מקבלים מושג על התחושה שלכם כשאתם מצטלמים יחד, האם נוח לכם מול המצלמה, איך אתם מוכנים להצטלם ואיך אתם מרגישים בנוח ועוד – כל אלו גורמים לכם לחוות את התחושות שיתלוו לצילומים ביום החתונה באווירה משוחררת ונעימה, כך שכשתגיעו ליום הגדול אתם והמצלמה תהיו מיודדים הרבה יותר, וכל הקונספט שבו מישהו רודף אחריכם עם מצלמה ירגיש לכם הרבה יותר טבעי. חוץ מזה, זאת אחלה הזדמנות לתת לאורחים שלכם תזכורת (SAVE THE DATE) לקראת היום הגדול.
מפליגים יחד אל החתונה (צילום: Michael Photography)

לא משנה באיזה קונספט תבחרו, באיזה לוקיישן, האם תשמידו את השמלה תוך כדי הצילומים או תשמרו על צילומים סולידיים ונקיים – הכי חשוב זה שתהיו יצירתיים. דווקא בגלל האווירה המשוחררת שמעניקה מסגרת הצילום הזו, אתם יכולים ללכת רחוק עם הדמיון ולבחור את מקום הצילומים שמשקף אתכם בצורה הכי טובה. הכרתם במסיבה אצל חבר? מעולה! זה יכול להיות המקום הראשון בו תחברו להצטלם. שניכם אוהבים ללכת לחוף מסוים או לשבת בבר שאהוב עליכם במיוחד? אין שום סיבה שהמקומות האלו לא יהפכו להיות התפאורה לאהבה שלכם. תהנו, תשחררו ותצחקו. טראש שמח!

עוד מאמרים שיעניינו אותך

השארת תגובה