המשימה: בחירת תמונות לאלבום החתונה

החתונה מאחוריכם והטבעת מנצנצת על ידיכם, וכעת, המשימה שנותרה מכל הקרנבל המשמח הזה הוא להשאיר מזכרת נצח לכם ולדורות הבאים.

אחרי החתונה, ישלחו אליכם התמונות הערוכות והמשימה שלכם תהיה לבחור מתוכן את כל אותן התמונות שתרצו שיככבו באלבום החתונה שלכם. זוגות רבים ניגשים אל המשימה בחדווה ומוכנים להסתער על מלאכת הבחירה, אבל מגלים שהם טובעים בתוך ים התמונות ומתקשים לבחור. התוצאה המבאסת היא: תמונות שלא הופכות לאלבום, ומזכרת שמתעכבת, לפעמים גם יותר משנה! אז איך מונעים את הטרגדיה? זה פשוט!
שלב ראשון: סריקה מהירה
לאחר החתונה, הצלם מעביר אליכם את התמונות הערוכות דרך אפליקציה מיוחדת המיועדת לצורך עניין זה. אחרי שאתם נכנסים עם שם משתמש וסיסמא שניתנים לכם, נגלים לפניכם כל התמונות, מחולקים לתיקיות לפי סדר החתונה (התארגנות, צילומי חוץ, כתובה, חופה, ריקודים ועוד).
התפקיד הראשון שלכם יהיה לעבור על כולן, אחת אחת, ולבצע סקירה מהירה. אחרי שתבינו מול מה אתם מתמודדים ומהו ההיקף, יהיה לכם פשוט יותר לסנן בשלבים מאוחרים יותר את התמונות הטובות ביותר בעיניכם, פשוט כי העין שלכם תתרגל לתמונות. ובינינו, אין מצב שתצליחו להתאפק ולא לעבור על כולן כמה פעמים…
מחקו תמונות שאתם בטוחים שלא תרצו להכניס – תמונות שחוזרות על עצמן, תמונות שאתם חושבים שלא יצאתם בהם טוב וכו'. חשוב שתדעו שאת התמונות אתם מקבלים אחרי עריכה ראשונית, זאת אומרת שמתוך 7,000 תמונות שצולמו בחתונה, אתם מקבלים מקסימום 2,000 – העורך כבר ביצע את העבודה הראשונית ומחק תמונות מטושטשות או מיותרות. בנוסף, התמונות עצמן כבר עברו עריכה ופוטושופ, כך שאתם מקבלים את המוצר המוגמר, וכל שעליכם לעשות הוא לבחור מתוכו את התמונות שאתם אוהבים ביותר.
שלב שני: מהו סגנון האלבום?
כדי לקבל תמונה (משחק מילים, קלטתם?) כללית של מראה האלבום, נשלח אליכם כמה דוגמאות כדי שתוכלו להתרשם מסגנונות שונים. לכל אלבום הקונספט שלו וכל אחד מהם משקף אופי אלבומי אחר. בגדול, הפרמטרים אליהם אתם צריכים לשים לב, מאחר וכולם יפים (ואנחנו לא משוחדים…), זה בעיקר לדברים הבאים: תמונות שחור לבן מול צבעוניות, גודל התמונות ולכיתובים באנגלית, בעברית (או בכלל). ככל שתצליחו להתרשם יותר, כך תדעו לדמיין את האושר שלכם מודפס על גבי הדפים, ותהליך בחירת התמונות יעשה פשוט יותר.

 

איך אפשר בלי תמונה של המלוות (צילום: Michael Ben )
 
שלב שלישי: חלוקה פנימית
אחרי שעברתם על כל התמונות וערכתם סינון ראשוני, זה הזמן להיכנס אל עובי הקורה קצת יותר. כעת, כדאי מאוד לחלק כל תיקיה לשתי תיקיות נוספות ולקרוא לאחת "תמונות חובה", עבור תמונות חופה, התארגנות, כתובה וכו', לשניה "נחמד שיהיה" עבור תמונות שלא חייבות להיכנס פנימה, אבל נחמד שכן יהיו (תמונות אווירה וכו') ולשלישית "לא לאלבום", עבור תמונות שאתם יודעים בבירור שלא תרצו להכניס. מכאן מתחילה מלאכת הסינון הרצינית, אתם מוכנים?
שלב רביעי: בחירת תמונות לאלבום
מי יזכה להיכנס לאלבום החתונה שלכם? רק אתם קובעים! כעת עליכם להיכנס שוב לכל אחת מהתיקיות – "תמונות חובה" ו"נחמד שיהיה" ולערוך מתוכן סינון. החליטו מהן התמונות שאתם לא יכולים לוותר עליהם, וותרו על תמונות שחוזרות על עצמן ובחרו מתוכן את האחת שאתם אוהבים ביותר.
בסופו של דבר עליכם לבחור סך הכל 180 תמונות, לכן נסו לפעול בחכמה בבואכם לבחור את התמונות ולוותר על כאלה שאפשר לוותר עליהן. כמות התמונות הזו, היא כמות התמונות המדויקת הנפרשת בצורה ההגיוניות ביותר על פני דפי האלבום. בצורה זו התמונות מקבלות את המקום הראוי להן ובגודל המתאים, אין חזרה על תמונות והסך הכל הכללי משקף בצורה מושלמת את החתונה. יחד עם זאת, כמובן שזוג המעוניין לקבל כמות תמונות גדולה יותר יוכל לקבל זאת, אך עליו לקחת בחשבון כי גודל התמונות יקטן בשל כך.

 

לא רק לכלה...תמונות התארגנות של החתן זה מאסט (צילום: Michael Ben)
 
 
שלב חמישי: סקיצה וקבלת האלבום
לאחר ששלחתם את הבחירות שלכם (כל הכבוד! הצלחתם!), תקבלו סקיצה, המוכנה לאחר שבעה ימים מהרגע ששלחתם את התמונות. המטרה של הסקיצה היא לאפשר לכם, כמובן, להעיר ולהאיר כדי שנגיע יחד לתוצאה הסופית המושלמת. אתם יכולים להחליט על סדר התמונות, האם אתם רוצים שתמונה אחת תהיה גדולה בעוד השאר קטנות ולהיפך, ולמעשה לקבל מושג על המראה הסופי של האלבום. לאחר שאתם שולחים את ההערות שלכם (אם יש), יעברו עוד שבעה ימי עסקים נוספים, בסופם – אתם מוכנים לזה? תקבלו את אלבום החתונה שלכם, ערוך, מודפס ויפה, כשבתוכו אצורים הזכרונות היפים ביותר שלכם.

עכשיו אתם יכולים למזוג שתי כוסות יין, לשבת בערב יחד ולפתוח את דפי האלבום, שוב ושוב…

עוד מאמרים שיעניינו אותך

השארת תגובה