תיאום ציפיות מול הצלם: כל התורה על רגל אחת

תיאום ציפיות מול הצלם: כל התורה על רגל אחת

במהלך ההכנות לחתונה, החתן והכלה המיועדים מקפידים לבצע תכנון מדויק: סקר שוק, הליכה לחתונות כדי להתרשם מהספקים השונים, השוואת מחירים והיצע, התלבטויות רבות, מדידות, עריכת רשימה מדוקדקת של הוצאות מול תקציב ו… דבר נוסף שחשוב מאוד לעשות וזוגות רבים שוכחים: תיאום ציפיות מול הספקים השונים.
על מנת שספקי החתונה שלכם ידעו בדיוק מה מצופה מהם, מעבר למקצועיות הנדרשת מהם בלאו הכי עבור כישוריהם היחודיים, עליכם ליידע אותם בדברים ספציפיים שהולכים לקרות בחתונה שלכם. הנה כמה דוגמאות שיכולות לסייע לכם לקבל כיוון על הדברים עליהם כדאי לדבר לפני החתונה עם הצלם שלכם:
 
לכל צלם סגנון צילום משלו (צילום: Michael Photography)
1. מהלך יום החתונה
לפני החתונה, אתם עורכים שיחה / פגישה עם הצלם ומפרטים את לו"ז יום החתונה שלכם – שעת קבלת הפנים, מקום ההתארגנות, מי מגיע איתכם אליה, היכן תרצו להצטלם ועוד. לצלם שלכם יש ארסנל נרחב של לוקיישנים באיזור ההתארגנות שלכם, אך כדי למקד את המקומות הרלוונטיים ביותר מבחינת המרחק בין מקום ההתארגנות לאולם, בהתחשב בפקקים או אירועים מיוחדים וכן כדי לקחת בחשבון את הסגנון המיוחד לכם, כדאי מאוד לדבר על הדברים לפני יום החתונה. על ידי שאלות מנחות, הצלם יבין האם אתם טיפוסים של טבע או דווקא נהנים מצילומים מוקפדים יותר, האם חשוב לכם להצטלם במקום מסוים, להיות באולם בשעה מוקדמת יותר ועוד. ככל שתעניקו לו יותר אינפורמציה, כך הצלם ידע לבנות את יום החתונה בצורה הטובה ביותר והמהירה ביותר.
 
2. גימיקים מיוחדים
אם אתם יודעים שדודה של סבתא מתכננת לכם ריקוד סוער ברחבה, אם גונבה לאזניכם שמועה שהאחיינים מתכננים סולו בלתי נשכח או אם החברים שלכם מסתגרים בחדרי החזרות כבר חודשים כשמטרתם המוצהרת היא להביך אתכם בפומבי בקליפ משעשע – כדאי מאוד ליידע בכך את הצלם. מקורבים רבים לחתן ולכלה מעדיפים לשמור את המפגן האמונתי שלהם בהפתעה ולכן לא מיידעים את הזוג, על כן, תוכלו אתם לפנות אליהם ולומר בעדינות שאם אכן מתוכנן משהו בסגנון, כדאי ליידע את האולם ואת הצלם בכך. בצורה כזו, הצלם לא יופתע כשה DJ יכריז שכל הקהל מוזמן להתכנס מסביב לרחבה ולצפות במזכרת בלתי נשכחת.
בנוסף, אם אתם מתכננים ריקוד סלואו מיוחד שעבדתם עליו, אם יש מופע אורח או כל גימיק אחר שהולך להיות חלק מלו"ז החתונה שלכם – יידעו בו את הצלם כדי שיתארגן בהתאם.
לא לפספס שום רגע-עדן בן זקן משמחת חתן כלה (צילום: Michael Photography)
 
3. סגנון צילום
מסגנון הצילום של הצלם שלכם הספקתם להתרשם בפגישת ההיכרות ולאחר מכן. דרך אלבומים שהוא הראה לכם, גלריות שראיתם באתר האינטרנט שלו ומסגנונו הכללי, הצלחתם לקבל מושג כיצד אתם תיראו מעל דפיו החגיגיים של אלבום החתונה שלכם. יחד עם זאת, אם יש דגשים מיוחדים הקשורים לסגנון החתונה המסוים שלכם שחשוב לכם שהצלם יידע – אל תהססו לשתף אותו. אם אתם מובכים מצילום החתונה ורוצים לדעת כיצד להשתחרר קצת, אם אתם ממש נהנים להצטלם ורוצים להתפרע כמה שיותר, אם אתם מתחברים יותר לסגנון כפרי וטבעי ופחות לסגנון מוקפד ומעובד מדי – אמרו זאת לצלם, חשבו איתו יחד מהן האפשרויות העומדות לרשותכם וצרו יחד איתו את אופי התמונות הייחודי לכם.
4. את מי אסור לשכוח
יום החתונה הוא יום בו כווווולם באים לשמוח איתכם, מכל קצווי הקשת החברתית שלכם – החל ממשפחה קרובה, וכלה במשפחה רחוקה, חברים, קולגות לעבודה והירקן בשכונה. את כולם אסור לשכוח וחשוב לתעד ולזכור, אך יש אנשים שחשובים לכם יותר מכולם. לפני החתונה, אנו שולחים אליכם טופס ובו אתם ממלאים פרטים חשובים הנוגעים למשפחה שלכם: כמה אחים ואחיות יש בה, מי נשוי למי, מי הילד של מי והאם, לא עלינו, יש גם זוגות שהחליטו לפרק את החבילה ולכן עדיף שלא יצטלמו יחד. כשאנו מקבלים את הטופס המושלם על ידיכם, אנו יודעים בדיוק מי זה מי ודואגים שאיש לא ישכח. זהו תיאום ציפיות שחשוב לעשות לפני, כיוון שבאופן טבעי ביום החתונה לא תהיו פנויים לדאוג לכך.
הכלל שאמור להנחות אתכם הוא: אל תניחו שהצלם שלכם יודע את מה שלא אמרתם לו. בסופו של דבר, צלם מקצועי ובעל נסיון ידע להיחלץ גם מהמצבים המביכים או הספונטניים ביותר, אך כדי למנוע מצבים כאלה מלכתחילה, חשוב מאוד לשתף אותו ולשטוח בפניו דברים שחשוב לכם שהוא יידע.
קדימה אחרי לצילומי משפחות (צילום: Michael Photography)

עוד מאמרים שיעניינו אותך

טיפים לחתונת חורף

טיפים לחתונת חורף כל זמן שתהיה אהבה – יהיו גם חתונות. גם בערב בו מתקיים משחק כדורגל חשוב, מגיע אמן מחו"ל ובכל מזג אוויר –

קרא עוד »

השארת תגובה