5 טיפים לצילומי חתונה מוצלחים

5 טיפים לצילומי חתונה מוצלחים

אתם כבר ממש יכולים להריח את יום החתונה. את ההתרגשות. את האהבה שבאוויר. תכף זה קורה, וחודשים ארוכים של החלטות ותכנונים יתנקזו כולם אל היום המאושר בחייכם. אחרי שדאגתם לכל האספקטים הכרוכים בתכנון החתונה כל כך יפה, הגיע הזמן לטפל בפן חשוב הקשור למזכרת הנצח שלכם ממנה – צילומי החתונה שלכם.
זוגות רבים חוששים מפני הרגע הזה שבו הם, הצלם והטבע יפגשו יחד לסשן צילומים בו הם יצטרכו להעמיד פני דוגמני מסלול מחד ולהתנהג בטבעיות מאידך. בעוד שדבר זה עשוי לבוא בקלות יותר לזוגות מסוימים, לזוגות אחרים הוא יהווה אתגר לא קטן. אז איך הם הופכים את שלב הצילומים לכיפי כמה שיותר, ואתכם לכמה שיותר יפים? הנה 5 טיפים שיסייעו לכם בכך:

1. מראה מראה שעל הקיר

או בעצם, בגרסה המודרנית: סלפי סלפי שעל הסמארטפון. כדי לדעת מהי הזווית המחמיאה לכם ביותר, מהו החיוך היפה ביותר שלכם ואיזו הטיית ראש כדאי לכם לסגל לעצמכם – הפתרון הוא פשוט להכיר את עצמכם יותר טוב. הגיפו את חלונות הבית (כדי שלא יחשבו שאתם מוזרים), עמדו מול המראה או פתחו את מצלמת הנייד שלכם וחייכו להנאתכם – ההשראה כבר תגיע וביום החתונה יהיה לכם קל יותר לזכור איזו גרסה שלכם המצלמה הכי אוהבת ובאיזו אתם מרגישים הכי בנוח.
2. צילומי זוגיות

הנטיה הטבעית של זוגות שלא מחבבים את קונספט הצילום בחתונה הוא לוותר על צילומי הזוגיות המקדימים, אך למעשה ההסתכלות על העניין הזה צריכה להיות הפוכה: צילומי זוגיות זו מתנה נהדרת שאתם יכולים להעניק לעצמכם דווקא כי אתם לא "עפים" על להצטלם, מכמה סיבות: ראשית, אתם והצלם נפגשים לפני החתונה ולומדים את הדינמיקה ביניכם. אתם מתחברים אליו, הוא מכיר אתכם טוב יותר ומהשילוב של השניים האלה יכול לצאת רק טוב. שנית, אתם יכולים להסתכל על תמונות הזוגיות כאימון נחמד לקראת צילומי החתונה (וכמזכרת בפני עצמה), שלא מתלווה אליו, מצד אחד, הלחץ וההתרגשות של יום החתונה עצמו, ומצד שני, הוא מעניק לכם הזדמנות להכיר את המצלמה ואתכם מולה טוב יותר ולקבל מושג על העומד לקרות. אנחנו מבטיחים שתגלו שהשד לא נורא כל כך, והוא אפילו אוהב אתכם!
3. להחזיק חפצים

נסו להיזכר בתמונות האחרונות שראיתם בפייסבוק, בהם המצולמים יודעים שמצלמים אותם מלמעלה ועד למטה – מה הם עשו עם הידיים? לרוב, הנטיה הטבעית שלנו היא לשים את הידיים בכיסים, לחבק או לגעת במי שמצולם איתנו או להחזיק כוס משקה או חפץ אחר ביד. יש משהו בידיים פנויות מדי שהופך את התחושה שלנו לחסרת תכלית וקצת מביך אותנו, ויש משהו בידיים עסוקות שמסב לנו תחושת ביטחון. אם אתם שואלים אותנו, בדיוק לשם כך המציאו את זר הפרחים. גם אם הוא לא נראה בפריים, אתן, הכלות, תוכלו לאחוז בו, ובאשר לחתנים – בשביל מה החליפות שלכם מצוידות בכיסים כל כך יפים? איכשהו, עצם זה שהידיים לא פנויות הופך אותנו לרגועים הרבה יותר, ולחיוך שלנו לצאת הרבה יותר טבעי ונינוח.
4. נסו להתעלם מהמצלמה

כן, כן, אנחנו יודעים – איך אפשר להתעלם מחפץ זר שעוקב אחריכם במשך כמה שעות טובות, מביט עליכם באימה ויש לו תפקיד חשוב כל כך ביום המאושר בחייכם? למרות זאת, אם תנסו פשוט להתעלם מקיומה של המצלמה ולהתנהג כמה שיותר טבעי מולה, תגלו שהאיום יורד משמעותית. זוגות רבים מרגישים סוג של מחויבות מול נוכחותו של הצלם ושל המצלמה, ולכן מחייכים חיוכים מאולצים מדי, מרגישים שכל צעד ושעל שלהם צריך להיות בעל תכלית ולא מבינים שבדיוק ההיפך הוא הנכון – דווקא בתמונות בהן אנו לא שמים לב למצלמה, אנו יוצאים הרבה יותר טוב והרבה יותר טבעי ויתרה מכך, מהרגשה כאילו אנו בעיצומה של משימה – הדבר הופך להנאה. ייתכן שבשעה הראשונה של הצילומים תרגישו עדיין נבוכים מעט מהמעמד והנוכחות של המצלמה תרגיש לכם מאולצת ומלאכותית מדי, אבל אחרי כמה שעות, כנראה שתצליחו להתרגל לנוכחות שלה, ולא זו בלבד – גם להתחיל ליהנות מכל העסק.
5. הביעו רגש

רענון קטן, כדי שחלילה לא תשכחו: צילום החתונה שלכם הוא מעל הכל מזכרת עבורכם ליום המאושר בחייכם. החתונה שלכם היא סיפור. סיפור של אהבה, סיפור של חיבור, סיפור שצריך לתעד ולשלוף בכל פעם שרוצים לחזור ולחוש את התחושות הללו שוב. הסיפור הזה הוא שלכם, אתם יצרתם אותו ואתם גרמתם לכל הטוב הזה לקרות. כשתרגישו את האהבה שלכם זה לזו, בטח ביום בו אחת הפסגות היפות שבה נכבשת ואתם מלאי התרגשות ואושר, השאר כבר יסתדר מאליו. בזמן הצילומים, הסתכלו זה לזו בעיניים. הביעו את הרגש הקיים בכם ממילא – ותנו לקסם לקרות. זכרו – אתם לא משחקים תפקיד בסרט, אתם מתעדים את כל הטוב שכבר קיים. אנחנו כאן רק כדי לספר את הסיפור הזה ולחגוג איתכם את האהבה שלכם.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

מי אתה DSLR ??

היום יותר ויותר צלמים משתמשים במצלמות DSLR הזוג המאושר שהולך לפגישה עם הצלם, שומע את המילה DSLR  נזרקת לאוויר בהתלהבות גבוהה, אבל לא תמיד הצלם

קרא עוד »

השארת תגובה