איך לבחור שיר לקליפ החתונה?

העובדה שערב החתונה כבר מאחוריכם ממש לא אומרת שכל הכיף נגמר יחד איתו! גם אחרי החתונה, יש לכם כמה משימות מתוקות וכיפיות במיוחד שיגרמו לכם להבין שכל המאמץ היה משתלם – אחת מהן היא בחירת שיר לקליפ החתונה שלכם. זוגות רבים מתלבטים בדבר זהותו של השיר הנבחר, ולא בכדי. 
לפני שהאתגר הופך למעיק, הנה כמה טיפים מאיתנו שיסייעו לכם לקבל כיוון בבחירה:
טיפ מספר 1: התאימו את השיר לסגנון שלכם
העובדה שיש שיר מקפיץ שכובש את המצעדים, את תחנות הרדיו, את רחבת הריקודים וגם את האוזניים שלכם, ממש לא אומרת שהוא חייב להיות הבחירה הראשונה שלכם לקליפ החתונה. הדבר הראשון עליו אתם צריכים לחשוב הוא: מי אנחנו. אכן, שאלה מהותית להפוך בה רגע אחרי שאתם הופכים לזוג נשוי, אבל אנחנו מבטיחים שאם תנסו – תגלו שיש לאופי שלכם גם מוזיקה. זה יכול להיות השיר המיוחד שלכם, השיר שבחרתם לרקוד לצליליו בסלואו החתונה, אתם יכולים לבחור בשיר שהמילים שלו נוגעות בכם במיוחד או שהאווירה שלו היא זו שאתם חושבים שתשקף אתכם, את היום שעברתם יחד ואת הדרך היפה שעוד תעברו. מעל הכל, נסו שהשיר יבטא אתכם ולא אהבה רחוקה, זה יגרום לכל הקליפ להיות הרבה יותר מתמונות רצות ולהפוך ממשהו אישי – לאישי במיוחד.
טיפ מספר 2: מקפיץ או רגוע?
בחירות השירים לקליפ החתונה נחלקים לשניים: האסכולה הראשונה גורסת כי לקליפ צריכים להתלוות צלילים רכים, ענוגים, רומנטיים ודרמטיים, כאלה שהאהבה נוטפת מהם מכל תו, ואילו האסכולה הראשונה מאמינה בFUN. מה ההבדל? ובכן, הכל טמון בקצב.
בניגוד לשירים הרגועים, קליפ חתונה קצבי הוא כזה שמתלווה אליו שיר מקפיץ במיוחד מתחילתו ועד סופו, וקצב התמונות יהיה מהיר יותר בהתאם. האווירה הנוצרת היא כיפית, משוחררת ורומנטית בדרכה הלא מחייבת.
איך תדעו מה מתאים לכם? פשוט דמיינו: האם אתם רוצים שהצלילים  המלווים את ההתארגנות שלכם יהיו מקפיצים וקצביים? אם התשובה היא לא, אתם משתייכים לאסכולה הראשונה והקלאסית. חלקו טישו לכל מי שהולך לצפות בקליפ, כי הוא הולך להיות סופר מרגש!
טיפ מספר 3: היעזרו בצלם
אם אתם ממש לא מצליחים להחליט אבל גם ממש רוצים לקבל כבר את תוצרי החתונה המוגמרים, אתם תמיד יכולים להתייעץ עם הצלם שלכם. כמי שליווה אתכם ביום החתונה וכי שמלווה זוגות רבים כבר שנים רבות, בטוח שתהיה לו מילה או שתיים בנושא. הוא כבר מכיר אתכם, הוא מכיר את חומרי הגלם ופחות או יותר מבין לאן הרוח נושבת – ואחרי קליפים למכביר שעברו תחת ידיו, כנראה שהוא יוכל לסייע לכם בפיצוח הפסקול המוצלח ביותר עבורכם. נסו לחשוב על שני הפרמטרים הראשונים שהזכרנו בטרם אתם פונים אליו וכך תדעו מהו הכיוון הכללי. כמובן, 'על טעם ועל ריח אין מה להתווכח' האלמותי תקף גם כאן – הצלם יוכל לייעץ לכם מניסיונו ומטעמו האישי, אך שקלו היטב האם זהו השיר שאתם רוצים שיהיה בקליפ החתונה שלכם.
טיפ מספר 4: קבלו השראה
קבוצות הפייסבוק המיועדות למאורסים ומאורסות הם כר פורה לרעיונות ולהשראה. מחיפוש קצר בהיסטוריית הקבוצות השונות, תוכלו לגלות הרבה מאוד אינפורמציה הקשורה למוזיקה בחתונה בכלל ולבחירת שיר לקליפ בפרט. קבלו השראה מזוגות אחרים, הקשיבו לשירים המוצעים בקבוצה ונסו לדמיין את האופציה המוזיקלית הזו כשיר שלכם – זה עובד? זורם באוזן? משקף אתכם? הידד! יש לנו פיצוח!
טיפ מספר 5: לא להיות נעולים
בהמשך ישיר לטיפ הראשון, זכרו שרוב הלהיטים היוצאים סביב החתונה שלכם הם בני חלוף, וייתכן מאוד שלא תשמחו לשמוע אותם שוב גם אחרי חמש שנים. לכן, שקלו בחום לבחור שיר על זמני. כזה שלא משנה כמה זמן יחלוף, הוא עדיין יהיה רלוונטי, נעים ולא ממוצה.
 לא מעט זוגות מדווחים שהחלק של בחירת המוזיקה היה החלק הכיפי ביותר בחתונה שלהם. הפכו את המשימה הזו למשהו כיפי, גלו יצירתיות ובסופו של דבר – תאהבו את התוצר הסופי המיוחד לכם, שבכל העולם אין דומה לו.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

מי אתה DSLR ??

היום יותר ויותר צלמים משתמשים במצלמות DSLR הזוג המאושר שהולך לפגישה עם הצלם, שומע את המילה DSLR  נזרקת לאוויר בהתלהבות גבוהה, אבל לא תמיד הצלם

קרא עוד »

השארת תגובה